Vláda neschválila návrh ústavní změny, která má lidem zaručit právo vlastnit střelnou zbraň. Mezi ministry nepanuje jednotný názor na to, zda by měli lidé mít ústavou zaručené právo nosit zbraň k obraně, nebo zda by naopak podle chystaného návrhu Evropské unie měl stát lidi odzbrojovat.

Poslanecký návrh předložil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Ten chce dát do ústavy právo lidí na vlastní zbraň, přestože zákon už držení zbraně upravuje. Posvěcení ústavou by však mělo větší váhu v případě, že by EU odhlasovala směrnici o omezení zbraní. Rozhodnout teď musí sněmovna, Chovancův návrh potřebuje získat ústavní třípětinovou většinu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.