Na východním pobřeží USA začal v úterý, 05:00 SEČ platit mimořádný stav. Kvůli silné sněhové bouři Stella jej na příštích 24 hodin vyhlásila meteorologická služba. Sněhová bouře, při níž se čeká na některých místech i 60 centimetrů sněhu, zasáhne plnou silou New York, New Jersey, Filadelfii, Boston a jih státu Connecticut. Letecké společnosti zrušily od pondělí do středy 7600 letů, omezena bude i pozemní doprava a také chod škol a dalších institucí.

Bouře postupuje z vnitrozemí a ve Wisconsinu zabila dva muže. Jeden z nich obsluhoval sněhovou frézu, druhý sníh odhazoval lopatou. Obě úmrtí se spojují se zdravotními problémy dotyčných.

Podle služby FlightAware se zrušené lety týkají především newyorských letišť J. F. Kennedyho, La Guardia a Newark. Newyorská radnice vyslala do ulic 1600 pluhů a téměř 700 posypových aut. Ve městě zůstanou zavřené školy i sídlo OSN nebo Metropolitní muzeum. Jezdit nebudou nadzemní části metra a starosta Bill de Blasio vyzval obyvatele, aby nevyjížděli a zůstali doma, pokud mohou.

K varování se připojil i prezident Donald Trump, když na Twitteru vyzval, aby lidé sledovali pokyny místních úřadů. Kvůli počasí bylo odloženo Trumpovo setkání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou plánované původně na dnešek. Bouře má vyvrcholit mezi 06:00 a 12:00 místního času (11:00 až 17:00 SEČ).

Stát New Jersey přerušil autobusovou dopravu a železniční spoje budou fungovat ve víkendovém režimu, přičemž ve vlacích se budou přijímat autobusové jízdenky. Přerušená autobusová doprava bude i v Connecticutu.

Úřady upozorňují také na nebezpečí záplav v pobřežních oblastech a na možné přerušení dodávek elektřiny.