Češi si už nekoupí samopal vzor 58. Zbraň, kterou si desítky tisíc českých mužů pořídily jako vzpomínku na svou vojenskou službu, když ho armáda vyprodávala ze skladů. Evropský parlament totiž v úterý schválil většinou hlasů návrh směrnice zpřísňující kontrolu nad střelnými zbraněmi. Proti směrnici má výhrady hlavně Česko.

Návrh říká, že lidé, kteří poloautomatické zbraně už legálně mají, si je budou moci ponechat. Tedy i například zmíněný samopal vzor 58 z armádních skladů předělaný z automatické zbraně na poloautomatickou.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.