Rychlé a spolehlivé prokazování totožnosti je ve světě, kde peníze nahrazují digitální data a roste hrozba terorismu, jedním z významných problémů. Doklady lze odcizit, hesla prolomit a ani stále rozšířenější skenování otisku prstu není dokonalé, navíc jsou situace, kdy je pomalé nebo ho nejde použít vůbec.

Vědci z Hongkongské baptistické univerzity (HKBU) proto vyvinuli metodu založenou na snímání pohybu rtů. Ověřování totožnosti při ní probíhá tak, že kontrolovaná osoba říká heslo a software propojený s kamerou vyhodnocuje pohyb úst. Autoři předpokládají, že metoda najde využití především ve finančnictví. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.