V kancelářích Mezinárodního měnového fondu (MMF) v Paříži došlo k výbuchu poté, co po otevření explodovala dopisová bomba. Informoval o tom server BBC. Exploze poranila jednu ze zaměstnankyň v obličeji a na rukách. Policie událost vyšetřuje. "Obálka explodovala krátce po otevření, jedna osoba byla lehce zraněna," řekl policejní zdroj agentuře Reuters.

Šéf pařížských policistů Michel Cadot Reuters sdělil, že explozi způsobilo doma vyrobené zařízení. Dodal také, že výbuchu předcházely výhružné telefonáty, není ale jasné, zda jsou s událostí nějak spojeny.

Ředitelka MMF Christine Lagardeová událost odsoudila jako "zbaběle násilný čin" proti zaměstnancům fondu a dodala, že Mezinárodní měnový fond úzce spolupracuje s úřady na vyřešení tohoto incidentu. Prezident Francois Hollande prohlásil, že francouzské orgány udělají vše, aby vypátraly odpovědné osoby.

Balíček obsahující výbušnou směs byl ve středu nalezen i na německém ministerstvu financí. K odpovědnosti za zaslání zásilky, která byla adresovaná přímo ministru financí Wolfgangu Schäublemu, se přihlásila řecká anarchistická skupina Conspiracy of Fire Cells. Obsah balíku předala ostraha ministerstva pyrotechnikům.

Související