Americký vizionář Elon Musk přichází s dalším ambiciózním projektem. Šéf automobilky Tesla nebo vesmírného programu SpaceX chce lidem vložit do mozku zařízení, které je pomůže propojit s počítačem. Řešení má také pomoci udržet krok s rychlým nástupem umělé inteligence. Hlavní výhodou implementace zařízení do mozku má být vedle spojení s počítačem také zlepšení paměti.

O rychlém rozvoji nového start-upu, který se bude jmenovat Neuralink, informoval deník The Wall Street Journal. O pár hodin později existenci částečně potvrdil také sám Musk na svém Twitteru. Americké noviny dále uvádí, že zdravotnická výzkumná společnost byla založena již v červenci minulého roku v Kalifornii.

Její existenci a zájem o propojení umělé a lidské inteligence naznačoval Elon Musk nepřímo minimálně posledního půl roku. "Myslím si, že během několika let uvidíme větší propojení biologické a digitální inteligence," cituje jeho slova z únorového projevu před publikem v Dubaji americký technologický magazín The Verge.

Problémem jinak velice ambiciózního projektu by mohl být fakt, že rozhraní spojující lidský mozek a počítač zatím existuje jen teoreticky. Jak píše The Verge, v lékařském světě se elektrody a další implantáty používají na léčbu některých neurodegenerativních onemocnění. Mezi ně patří například epilepsie nebo Parkinsonova choroba.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.