Středoevropské univerzitě v Budapešti, založené a financované americkým miliardářem Georgem Sorosem, hrozí zánik. Maďarská konzervativní vláda předložila parlamentu dodatky zákona, který upravuje fungování zahraničních univerzit. Úprava ale způsobí, že Středoevropská univerzita (CEU) se bude nejspíš muset zavřít. Vláda Viktora Orbána vede už delší dobu kampaň proti zahraničním nevládním organizacím, zejména proti těm, jež financuje George Soros, původem Maďar. Orbán byl kdysi sám stipendistou jednoho ze Sorosových programů.

Rektor univerzity Michael Ignatieff svolal na středeční odpoledne shromáždění studentů a zaměstnanců školy a na sociálních sítích se rozběhla akce na podporu školy, která od roku 1991 vychovala tisíce absolventů, především ze zemí bývalého socialistického bloku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.