Vleklá krize, jíž procházela americká astronautika v posledních letech, by mohla skončit: poprvé po šesti letech Kongres schválil rozpočet kosmické agentury NASA bez obvyklých tahanic a škrtů. Podle serveru Space News na letošní fiskální rok dostane 19,5 miliardy dolarů, což je o 200 milionů více než v předchozím roce.

Ještě důležitější ale je, že Kongres přitom přijal dokument s názvem NASA Transition Authorization Act of 2017 (Zákon o přeměně NASA v roce 2017), který nově určuje směřování kosmické agentury v příštích desetiletích.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.