Po útoku ve Stockholmu chce Itálie urychlit vyhošťování fundamentalistických muslimů. Listu Corriere della Serra to řekl italský ministr vnitra Marco Minniti, podle něhož je deportace "významným prostředkem prevence". "Musíme bojovat proti radikalizaci fundamentalistů dříve, než by mohli spáchat podobné útoky," citovala Minnitiho agentura APA.

Od začátku letošního roku už Itálie vyhostila 32 osob, které se radikalizovaly. Žádná země není bezpečná před hrozbou fundamentalismu, Itálie ovšem podle ministra vyvinula systém prevence na nejvyšší úrovni.

Minniti dále řekl, že je chyba dávat fundamentalistický terorismus do souvislosti s uprchlickou vlnou. Poukázal na to, že i ve Stockholmu spáchal útok člověk, který žil ve Švédsku už řadu let.

Itálie ovšem není podle něj schopna přijmout všechny uprchlíky. "Naše přijímací schopnost má své hranice a ty se odvíjejí od našich možností (uprchlíky) integrovat," prohlásil Minniti.

Od počátku roku dorazilo do Itálie přes 23 000 migrantů. Většina z nich pocházela z Pobřeží Slonoviny, Guineje a Nigérie. Ministerstvo vnitra se v současnosti stará ve svých uprchlických zařízeních o 174 495 migrantů.

Související