Pod názvem Airbus si každý nejspíš představí velká dopravní letadla, především to vůbec největší, obří Airbus A380. Společnost, jejíž stroje pokrývají dálkové linky, ale míří i do opačného segmentu: chce mít k dispozici létající bezpilotní prostředky pro dopravu osob, které by zlikvidovaly zácpy v městských aglomeracích.

Podle sociologů budou velká města nadále růst – odhaduje se, že roku 2030 v nich bude žít 60 procent světové populace, což je o 10 procent více než dnes. Dopravní situace je kritická zejména v megapolích s více než deseti miliony obyvatel, kterých budou okolo roku 2030 téměř tři desítky.

Už dnes průměrný obyvatel jedenáctimilionového Londýna za rok stráví ve svém automobilu čas odpovídající 35 pracovním směnám – z toho většinou stojí na místě nebo se pohybuje rychlostí chodce. Dopravní zácpy jsou každodenním jevem, přestože investice do infrastruktury dosahují miliardových částek. Pozemní doprava už nemá kam expandovat; jedinou možností je nebe nad městem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.