Larva zavíječe voskového decimuje po celém světě včelstva. Zároveň by ale mohla přírodě překvapivě pomoci: španělští vědci v podstatě náhodou přišli na to, že larva umí požírat igelitové tašky. A jako odpad přitom zanechává látku, která se používá do nemrznoucích směsí.

Vědkyně Federica Bertocchiniová z Institutu biomedicíny a biotechnologie v Kantábrii si poprvé všimla pozoruhodných trávicích schopností larev, když jí napadaly její včelí úly, jelikož jejich trávicí soustava umožňuje vstřebání včelího vosku. Když úl vyčistila od těchto škůdců, dala larvy do plastového sáčku a odnesla je do svého domu. Odtud se ovšem velmi rychle dostaly, když sáček prožraly.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.