Útočník v areálu bytového domu v americkém San Diegu v neděli večer místního času postřelil sedm lidí, jedna ze zraněných později zemřela. Policie střelce zabila. Oběti útočníka, kterým byl běloch, jsou s výjimkou jednoho Hispánce černoši, policie ale podle agentury AP odmítla možný rasový motiv komentovat.

Incident se odehrál v městské části La Jolla, kterou obývají zámožnější lidé. Stanice ABC7 uvedla, že střelec napadl narozeninovou oslavu, která se konala u bazénu bytového domu.

"Podívali jsme se k bazénu, kde seděl střelec s pistolí v jedné ruce a s pivem v druhé," citovala stanice FOX 5 jednoho ze svědků. "Vypadal uvolněně, velmi uvolněně," dodal.

Náčelnice sandiegské policie Shelley Zimmermanová upřesnila, že útočník postřelil jednoho Hispánce a šest černochů, z nichž čtyři byly ženy. Jedna z žen později podlehla těžkým zraněním. Několik lidí je podle Zimmermanové nadále v kritickém stavu. Zranění utrpěl ještě jeden člověk, který si při útěku před střelcem zlomil nohu.

Na místě zasahovalo několik desítek policistů, na které útočník rovněž začal pálit. Policie ho následně zabila. Podle médií střelec v bytovém komplexu žil.

Související