Po více než půl roce hádek je na světě dohoda o další půjčce pro Řecko. Zástupci řecké vlády a jejích věřitelů uzavřeli kompromis o škrtech a reformách, které musí Atény přijmout. Výměnou za ně dostane země další část slíbených půjček ze současného záchranného programu.

"Objevil se bílý kouř," oznámil dohodu s narážkou na zvyk používaný při volbě papeže řecký ministr financí Euklidis Tsakalotos. Řecko slíbilo, že během let 2019 a 2020 opět sníží důchody, a to až o 18 procent. Musí taky snížit hranici pro nezdanitelnou výši příjmu. Do budoucna tak v zemi nebudou platit daň z příjmu lidé, kteří vydělávají 5681 eur ročně, tedy zhruba 150 tisíc korun. Dnes je hranice zhruba o tři tisíce eur vyšší.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.