Marine Le Penové bylo teprve osm let, když ji jedné chladné listopadové noci roku 1976 vzbudil obrovský výbuch. Několik kilogramů výbušnin tehdy vážně poškodilo několikapatrový obytný dům, kde bydlela společně se svými dvěma sestrami a rodiči. Cílem atentátu byl její otec, Jean-Marie Le Pen, který v té době vedl Národní frontu, tehdy otevřeně rasistickou a antisemitskou stranou. "Od chvíle, co jsem se vzbudila, jsem už nebyla tou malou holčičkou, jakou byly všechny ostatní," napsala později Le Penová, která si tehdy poprvé uvědomila hrozbu smrti.

vše o francouzských volbách

Francouzské prezidentské volby.Grafy, průzkumy, komentáře, názory. Vše na jednom místě.

Více zde

Útočník nebyl nikdy vypátrán. Tato události ovlivnila Le Penovou na mnoho let dopředu. Vyrůstala v rodině, kde byla politika na prvním místě. Její život do velké míry ovlivnilo postavení jejího otce Jeana-Marieho Le Pena – jeho antisemitské výroky, popírání holokaustu, vyšetřování, zda ještě jako voják mučil vězně v Alžírsku, posměšky spolužáků i nenávistné pohledy Francouzů. Poznala, že nikdy na ni nebude nikdo nahlížet jako na "běžné" lidi, ale bude se vždy lišit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.