Evropská energetika se radikálně mění a firmy se musí změnit s ní. Nové trendy i technologie, které v posledních letech nastupují, přinášejí největší změny v oboru od druhé světové války. Pro zákazníky ovšem turbulentní vývoj neznamená jen nejistotu, ale také nové šance.

"Všechny jistoty, které jsme znali, jsou pryč," řekl minulý týden na konferenci Inovativní energetika, kterou pořádalo vydavatelství Economia, Malcolm Keay z Oxford Institute of Energy Studies. "Jak praví jedno čínské přísloví, žijeme v 'zajímavých', tedy nebezpečných, časech. To může pro lidi i firmy sice přinášet rizika, ale zároveň i obrovské příležitosti," dodal.

V článku se dále dozvíte

  • Energetika prochází obrovskou změnou. Velké zdroje ztrácejí na vlivu a přichází tzv. decentralizovaná energetika.
  • Firmy jsou motivovány k úsporám i vlastním zdrojům. Návratnost takovýchto řešení může být velmi krátká.
  • Energetické společnosti svým zákazníkům nabízejí nové, komplexnější služby.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru