Stále rychleji rostoucí energetická skupina Energo-Pro miliardáře Jaromíra Tesaře mohutně investuje v Turecku. Od německé firmy E.ON a jejího tureckého partnera firma koupila rozestavěnou elektrárnu Alpaslan 2, kterou hodlá dostavět. Bude se jednat o největší soukromou vodní nádrž v této zemi.

"Transakci jsme dokončili na konci dubna. S uvedením do provozu počítáme během tří let," řekl výkonný ředitel Energo-Pro Pavel Váňa. Samotná výstavba zdroje s instalovaným výkonem 280 megawattů více než rok stojí, téměř stejně dlouho trvala i jednání o prodeji.

V článku se dále dozvíte

  • Energetická skupina miliardáře Jaromíra Tesaře koupila rozestavěnou elektrárnu Alpaslan 2.
  • Původní majitelé, německý E.on a jeho turecký partner, do elektrárny investovali v přepočtu 6,1 miliardy korun. Firma Energo-Pro ale prý projekt koupila výrazně levněji. Do dostavby je ale potřeba investovat dalších skoro šest miliard.
  • Investice Energo-Pro v Turecku překročí s novým projektem hranici dvaceti miliard korun.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru