Ještě před několika málo měsíci tehdejší španělský ministr zahraničí José Manuel García-Margallo prohlašoval, že nad Gibraltarem už brzy "zavlaje španělská vlajka". Ze svého vyhraněného postoje Madrid prozatím příliš neslevil.

K prosazení svých cílů hodlá španělská vláda do budoucna využít rozhovorů o brexitu, tedy odchodu Velké Británie z Evropské unie.

Španělsko chce především prosadit, aby i po brexitu mohly tisíce španělských pracovníků bez potíží pracovat na "Skále", jak se Gibraltaru přezdívá. Současně se Madrid zaměří na to, aby Gibraltar přišel o svůj status daňového ráje. Vyplývá to z dokumentu španělského ministerstva zahraničí, který získal tamní list El País.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.