Nedávno byli v San Francisku tak jako každoročně vyhlášeni vítězové letošních Goldman Environmental Prize, kterou dostávají aktivisté vystupující na ochranu životního prostředí. Je dobré si připomenout, kolik odvahy někteří z nich (a nejen oni) musí prokázat a co všechno přitom riskují.

Když jsme spolu s mou kamarádkou Bertou Cácaresovou v roce 2015 tuto cenu přebírali, řekla Berta ve svém děkovném projevu: “Svůj život jsem zasvětila službě pro matku Zemi.“ Nedlouho poté ji v Hondurasu zavraždili. Její příběh je tragický, ale není jedinečný. Jen o pár měsíců později byl zastřelen další nositel Goldman Environmental Prize, Isidro Baldenegro López.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.