Prezident Miloš Zeman v pondělí odletěl na návštěvu Vietnamu. Jednat má nejen o zrušení víz nebo o přímé letecké lince do Hanoje, ale také o možnostech zlepšení ekonomické spolupráce. Přitom je na čem pracovat, obchodní bilance Česka s Vietnamem vykazuje v posledních letech neobyčejný nárůst, zároveň má ale pro Česko nepříliš lichotivý poměr importu a exportu.

Jednou z příčin jsou složité podmínky pro české podnikatele v asijské zemi. Neskrývaná korupce je tady na denním pořádku a případné obchodní spory se soudní cestou nedaří řešit. "K roli prezidenta na těchto cestách lze proto říci, že právě v zemích, jako je Vietnam, má podpora obchodu zásadní význam. Exportéři, kteří do země přijíždějí jako podnikatelský doprovod prezidentské delegace, mají při jednání se svými protějšky na často komplikovaných asijských trzích mnohem lepší postavení oproti situaci, kdy by do dané země přijeli sami," potvrdila mluvčí ministerstva zahraničních věcí Irena Valentová.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.