Čeští sociální demokraté se radují z volebního výsledku britských labouristů, kteří, ač dlouhodobě podceňovaní, ve volební den takřka dotáhli konzervativce. Jásá Bohuslav Sobotka, jásá Lubomír Zaorálek. Svorně říkají, že labouristická kampaň může být v mnohém inspirativní pro ČSSD. V podtextu je cítit naděje: "Když se něco takového povedlo Jeremymu Corbynovi, proč by se to nemohlo povést nám?" 

Sobotka: inspirujme se britskými labouristy

Situace je skutečně vnějškově podobná. Labouristé před dvěma měsíci ztráceli na konzervativce 20 procent, podobně jako nyní ztrácejí sociální demokraté na Andreje Babiše. Corbynovi ještě nedávno takřka nikdo nevěřil, že může fungovat jako skutečný lídr, podobně jako v Česku takřka nikdo nevěří, že by se mohl vzchopit Bohuslav Sobotka. Není proto divu, že se tonoucí sociální demokraté chytají britského stébla a kojí se nadějí, že by se nakonec mohlo v říjnu v Česku odehrát podobné překvapení jako nyní v Británii.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru