Nejnovější chlouba amerických vzdušných sil stíhačky F-35 mají vážné technické závady. Celkem 55 letounů, tedy plná čtvrtina z celkového počtu těchto stíhaček, se potýká s problémy ohledně dodávek kyslíku do kabiny. Několik pilotů během letů hlásilo problémy s hypoxií, tedy nedostatkem kyslíku, který byl způsoben pravděpodobně technickou závadou.

Incidenty se odehrály v průběhu května a podle vyjádření leteckého úřadu vždy po zjištění závady ve stíhačkách automaticky naskočil záložní systém, který umožnil pilotům bezpečně přistát.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.