Maďarský parlament poměrem 130 ku 44 hlasům přijal nový kontroverzní zákon o nevládní organizacích. Nová norma, jejíž části byly podle opozičních poslanců doslovně převzaté z podobného ruského zákona, nařizuje nevládním organizacím financovaným ze zahraničí, aby se všude – například i v dopisech – označovaly za „organizaci placenou ze zahraničí“. Toto označení, které má především stigmatizovat některé nevládní organizace a je do velké míry namířeno hlavně na aktivity placené americkým miliardářem maďarského původu George Sorosem, se vztahuje na ty organizace, které dostávají ze zahraničí více než 25 tisíc eur ročně (cca 650 tisíc korun). Toto označení musejí psát například i do svých tiskových zpráv. 

Maďarská vláda sice minulý týden oznámila, že některá ustanovení nového zákona zmírní po kritice Benátské komise, orgánu Rady Evropy, který dohlíží na dodržování lidských práv. Ale podle expertů jsou úpravy jen mírné a nemění podstatu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.