Největší domácí energetická firma ČEZ pokračuje ve skupování větrných elektráren po Evropě. Tentokrát získala 14 větrných turbín v německé spolkové zemi Porýní-Falc.

"Další akvizicí na německém trhu pokračujeme v naplňování naší strategie navýšit provozní zisk z obnovitelných zdrojů o dodatečné tři miliardy korun. Naše větrné elektrárny v Německu vyrobí nyní více než 280 gigawatthodin elektřiny ročně, a pokryjí tak spotřebu 120 tisíc domácností," řekl včera člen představenstva ČEZ Tomáš Pleskač. Za kolik větrníky o výkonu 35,4 megawattu firma koupila, ale nesdělil.

V článku se dále dozvíte

  • ČEZ za posledních sedm měsíců koupil již tři projekty v Německu a jeden ve Francii.
  • Jeho dřívější investice do větrných elektráren v Polsku a Rumunsku ale nevyšly podle plánů.
  • Některým akcionářům firmy vadí, že nezveřejňuje, za kolik větrníky nakupuje.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru