Po předání Hongkongu Číně 1. července 1997 předpovídala média jeho rychlou smrt. Jejich katastrofické scénáře se však nenaplnily. Hongkong nejen přežil, ale nadále ekonomicky rostl a hongkongští emigranti ze střední třídy, kteří teritorium houfně opouštěli po masakru na náměstí Tchien-an-men v roce 1989, se po roce 1997 začali vracet. Vraceli se ale už se svými kanadskými nebo australskými pasy, které si pořídili jako pojistku, kdyby bylo třeba Hongkong opět rychle opustit. Dle odhadů žije v Hongkongu přes 100 tisíc tzv. "skrytých Kanaďanů", tj. Hongkonžanů s kanadským pasem.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.