Zvolení Donalda Trumpa prezidentem mělo nečekaný vedlejší efekt. Muži se ženami začali vyjednávat stejně agresivně jako sami mezi sebou. Toto agresivní jednání pak dle studie z Pensylvánské univerzity vede k výraznému poklesu výkonu pracovních týmů.

Původně to měl být jeden z celé řady experimentů zkoumajících, jak se lidé rozhodují v situacích, kdy musí vyjednávat o rozdělení zdrojů. Už dříve celá řada výzkumů ukázala, že existuje velký rozdíl mezi situacemi, kdy jedná muž s mužem a kdy muž se ženou. V druhém případě muži přenechávají dobrovolně větší část zdrojů ženám. Samozřejmě je to podmíněno i kulturou a celou řadou faktorů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.