V německém Hamburku začíná v pátek 7. července dvoudenní summit nejvyšších představitelů skupiny G20. Ta zahrnuje 19 zemí majících významné postavení – globální nebo regionální – a Evropskou unii. Celkem v nich žije zhruba dvě třetiny světové populace, na globálním obchodu se podílejí třemi čtvrtinami a na HDP více než 80 procenty.

Summity G20 pořádá vždy země, která skupině předsedá. Letos je to Německo, předtím to byla Čína a příští summit pořádá Argentina.

Spolková vláda zvolila přístavní Hamburk proto, že pro Německo představuje důležitou "bránu do světa". A otevřenost klíčových ekonomik světu, diskuse o sílících ochranářských tendencích v globálním obchodě bude letos patřit ke klíčovým tématům.  

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.