V severní Itálii havaroval v pátek večer autobus s přibližně 40 českými turisty. Podle italských médií sjel autobus ze silnice. Při nehodě zemřel řidič, který byl podle italského listu La Repubblica Čech. 

Přesný počet zraněných zatím není znám. Zranilo se kolem 20 lidí, z toho asi pět středně těžce, ale nikdo není v ohrožení života. Vážněji zranění byli převezeni do nemocnice Santa Chiara v Trentu. Podle lékařů zřejmě nebudou muset být operováni, mají hlavně zlomeniny. Ostatní cestující jsou zranění lehce a byli ošetřeni v nemocnicích v okolí.

Případ nyní podle mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaely Lagronové řeší pojišťovna, jejíž asistenční služba je v kontaktu s partnerskou pojišťovnou v Itálii a stará se nezraněným o ubytování.

Pro turisty, kteří byli na několikadenním výletě v italských horách, již podle české velvyslankyně v Římě Hany Hubáčkové přijel náhradní autobus a skupina by se měla vrátit domů v neděli. Původně měla odjet ještě v sobotu. "Někteří ale budou vyslechnuti karabiníky, tak je potřeba, aby tam zůstali a byli k dispozici," uvedla Hubáčková.

Turistům na místě podle ní pomáhá konzulka, honorární konzul a také delegátka cestovní kanceláře. "Jsme tam k dispozici i kvůli překladům, protože to je nutné," dodala velvyslankyně.

Nehoda se stala přibližně v 19:00 v malé obci Ronzone mezi Bolzanem a Trentem. Podle Lagronové šlo o autobus CK Mayer & Crocus se zhruba 40 cestujícími. Autobus v zatáčce náhle vyjel ze silnice a skončil v travnatém poli. Řidič byl na místě mrtev. Na místo dorazily tři helikoptéry, hasiči a sedm sanitek, které rozvezly zraněné do nemocnic ve městech Cles a Trento.

Příčiny nehody se vyšetřují. Podle prvních zjištění je možné, že autobusu selhaly brzdy.

Související