Společnost Facebook ukončila experiment se dvěma programy umělé inteligence (AI), které měly konverzovat navzájem mezi sebou, protože si vyvinuly lidem nesrozumitelný jazyk. Projekt byl součástí snahy vyvinout lepší software pro komunikaci se zákazníky (tzv. chatbot). Experimentální programy vybavené prvky AI dostaly jména Alice a Bob – a hlavně úkol: vzájemně dojednávat výměnu určitého zboží tak, aby výsledek transakce byl co nejvýhodnější. Experiment organizovaný ve Facebook AI Research Lab (FAIR) se ale brzy začal vyvíjet nežádoucím směrem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.