To, že má bývalý německý kancléř Gerhard Schröder rád Rusko, není žádnou novinkou. Jen pár týdnů poté, co v roce 2005 opustil kancléřství, přešel do vysoké funkce v kontroverzním ruském plynovodu Nord Stream. Teď má ale Schröder namířeno ještě mnohem blíže k ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi. Pro jeho sociálnědemokratickou stranu (SPD) to v současné německé předvolební kampani může být velký problém.

Bývalý kancléř se má příští měsíc stát členem dozorčí rady ropné společnosti Rosněfť, ve které má většinový podíl ruský stát. Z hlediska Kremlu jde o naprosto klíčovou firmu. Její šéf Igor Sečin patří k nejbližším spolupracovníkům prezidenta Putina.

V článku se dále dozvíte

  • Němečtí sociální demokraté chtěli v předvolební kampani využít bývalého kancléře Gerharda Schrödera.
  • To ale komplikuje jeho chystané angažmá ve vedení ruské ropné společnosti Rosněfť, která má velmi blízko k ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi.
  • EU na Rosněfť uvalila sankce, a pokud by Schröder hájil její zájmy, mohl by se dostat do přímého konfliktu s německou zahraniční politikou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.