Mikroskopické ponorky, které operují v lidském organismu, zatím byly k vidění jen ve sci-fi; pamětníci si možná vzpomenou na kdysi kultovní film Fantastická cesta (Fantastic Voyage, 1966) s Raquel Welchovou nebo na Vnitřní vesmír (Innerspace, 1987) s Meg Ryanovou a Dennisem Quaidem.

Nanoinženýři z University of California San Diego nyní udělali první velký krok k realizaci této vize: zkonstruovali miniaturní jednotky poháněné nanomotory, které dopravují léky přímo na nemocná místa trávicího traktu. Zabrání se tak rozkladu léku působením žaludečních šťáv a eliminují vedlejší účinky dosavadních terapeutických metod.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.