Peter Madsen, narozený roku 1971, je postava jako ze stránek Vernových románů, jde o podnikatele, vynálezce a zakladatele společností Copenhagen Suborbitals a Rocket Madsen SpaceLab, zabývajících se kosmickými technologiemi. Že je mimořádně schopný inženýr a konstruktér, dokázal ale už dřív pod hladinou moře, když navrhl a vlastnoručně postavil několik ponorek demonstrujících, že i v amatérských podmínkách jde dělat velké věci.

Některá média o něm tehdy psala jako o novém kapitánu Nemovi. Madsen nejdřív postavil malou ponorku Freya, s níž podnikl stovky úspěšných ponorů, po ní následoval větší ponorný člun Kraka, nápadně připomínající legendární německé U-Booty druhé světové války. Ale ani ten mu nestačil a nakonec zkonstruoval ponorku Nautilus, která je se svými více než 17 metry délky a 40 tunami hmotnosti největší amatérsky postavenou ponorkou na světě. Vybavením, provedením i výkony si přitom nijak nezadá s profesionálně vyrobenými podmořskými loděmi.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.