Ambiciózní Čína se chystá překonat další světový rekord. Tentokrát v osobní železniční dopravě. Společnost China Railway Corp. oznámila, že některé vlakové soupravy mezi Pekingem a Šanghají budou od 21. září jezdit rychlostí až 350 km/h. Doba cestování na trase dlouhé zhruba 1320 kilometrů se tak zkrátí z pěti na čtyři a půl hodiny.  

Čínský supervlak tak bude svištět rychleji než proslulý japonský expres šinkanzen nebo francouzské soupravy TGV dosahující maximální rychlosti 320 km/h. Zvýšení provozní rychlosti umožní nový typ soupravy označované jako Fu-sing. Rozhodnutí podle finančního časopisu Caixin padlo v červenci po sérii bezpečnostních zkoušek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.