Minulá desetiletí se Německo mohlo pyšnit reálnou obdobou filmového Jamese Bonda. Legendární tajný agent Werner Mauss vyjednával s teroristy, osvobozoval rukojmí, mnohokrát si musel změnit identitu přímo v akci během letu ve svém soukromém tryskáči. Spolupracoval se spolkovou kriminálkou i tajnou službou. Sám tvrdí, že polapil kolem dvou tisíc zločinců, zabránil několika vojenským převratům či že překazil mafii pokus o otrávení papeže Benedikta XVI.

Málokdo ho znal pod jeho skutečným jménem, také jich vystřídal několik. Mezi tajnými službami se mu přezdívalo "Instituce M" nebo podle drobného defektu "muž s devíti prsty". Členové vlády, kteří o jeho činnosti věděli, mu říkali jednoduše "007". Ve vesničce, kde bydlel, se obyvatelé domnívali, že sousedí s Richardem Nelsonem. Kolegové v bance znali pro změnu Clause Möllnera. Pro další byl také Dieter Koch nebo Klaus Mollner.

Nyní sedmasedmdesátiletému Bondovi by se ale také mohlo říkat dvojitý agent - loajální ke své profesi, ale také k penězům. Aby si mohl financovat život plný rychlých aut a plnokrevných koní, dopustil se daňového úniku ve výši více než 14 milionů eur.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.