Češi si v příštích měsících projdou dvojím hlasováním, které zásadně ovlivní budoucnost země. Co vypovídají současné nálady voličů o vývoji v Česku za 28 let od sametové revoluce?

Hodnocení stavu společnosti z pohledu předvolebních preferencí je tristní. Dospěli jsme do stadia, kdy největším favoritem na úřad premiéra je člověk, který v krajním případě může úřadovat z vazební věznice místo Strakovy akademie. Je to velký posun − už se nediskutuje o podezření ze spolupráce s StB, kterou "vyvrátili" svědci z nejdůvěryhodnějších − bývalí estébáci. Dávno už nikomu nevadí prospěchářské členství v KSČ. Pryč jsou doby, kdy člen vlády potřeboval čisté lustrační osvědčení a minulost bez škraloupu: dnes není překážkou ani podezření z hospodářské kriminality. Stačí je nazvat policejní provokací.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.