O necelých pět stovek se od ledna zvýší průměrný důchod, čímž se dostane poprvé nad hranici 12 tisíc korun. Rozhodnutí vlády valorizovat o kapku víc, než ukládá zákon, příliš nepřekvapilo. Zvýšení je sice příjemné, o jednorázový předvolební dárek ale tentokrát nejde. A vzhledem k tomu, že jsou důchody v Česku vskutku rovnostářské, dostane se opravdu na všechny.

Důchodci se tak dostanou nad ty, kteří pobírají minimální mzdu. Ba dokonce by se dalo mluvit o bohatých důchodcích, protože zvýšení nejen pokryje celkovou inflaci, ale prý i tu speciální, která vychází ze speciálního důchodcovského koše, z něhož vyplývá, že staří lidé nepotřebují kromě léků a sem tam nějakého rohlíku s mlékem, jenž se dobře kouše protézou hrazenou veřejným pojištěním, prakticky nic.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru