Manželé Michael a Kai Korokovi se stali zřejmě prvním homosexuálním párem v Německu, který adoptoval dítě. S odvoláním na svaz lesbiček a gayů v Berlíně a Braniborsku o tom informoval v úterý list Berliner Kourier.

Adopce dětí manželi stejného pohlaví umožnil zákon, který letos v červnu schválil německý parlament. Norma zároveň umožnila homosexuálům v Německu uzavírat manželství.

Adopci malého Maximiliana, který u Korokových žil v pěstounské péči od narození, schválil soud v berlínské čtvrti Tempelhof-Kreuzberg dopisem z minulého čtvrtka. Zákon umožňující sňatky párů stejného pohlaví a adopce dětí těmito páry začal platit od začátku října.

Korokovi registrované partnerství v manželství přeměnili hned 2. října a okamžitě po obdržení oddacího listu požádali o adopci dvouletého chlapce. Žádosti soud vyhověl.

"Je to nový a velký krok pro gaye a lesbičky... Je to také důkaz, že 'Manželství pro všechny' není jen symbolické," uvedl mluvčí svazu lesbiček a gayů v Berlíně a Braniborsku Jörg Steinert.

O zákonu, který v červnu překvapivě schválil Spolkový sněm, se v Německu hovořilo jako o "Manželství pro všechny".

Související