Před branami populárního barcelonského parku Ciutadella postávají skupinky turistů. Přes mříže se dívají dovnitř, někteří prostrkují své mobily a fotí. Park, který je vedle turistů populární i u obyvatel Barcelony, a hlavně pak zdejších pejskařů, je ale dnes zavřený. Leží v něm katalánský regionální parlament, a proto tamní úřady raději rozhodly, že park neotevřou.

Otázky a odpovědi: Proč chce Katalánsko samostatnost? Jaký bude další vývoj situace ve Španělsku?

"Já jsem dříve nebyla pro nezávislost Katalánska. To se ale nedávno změnilo kvůli tomu jak španělská policie zasáhla proti voličům, bylo to neospraveditelné násilí," říká studentka Clara, která společně se svojí kamarádkou sedí na jedné z laviček před branami parku Ciutadella. Naráží tak na protiústavní referendum o odtržení Katalánska od Španělska z 1.října. Proti voličům, často ženám nebo starším lidem, španělská policie zasáhla s brutalitou. Zraněno bylo téměř 900 lidí, z toho někteří vážně.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.