Nina 4. B nakreslila na papír bludiště se skrytými vzkazy pro ozobota – hračku připomínající klobouček, která se vejde do ruky. Za chvíli ho zapne a on sám jede po trase bludiště, a když narazí na skrytý vzkaz, tak třeba zabliká nebo se otočí. "Vidím je dnes poprvé a hrozně se mi líbí," říká žákyně čtvrté třídy ze Základní školy Malostranská.

V Městské knihovně na Mariánském náměstí v Praze se zúčastnili se spolužáky celosvětové akce CodeWeek, která se snaží přitáhnout děti k technologiím a zlepšit jejich digitální gramotnost. Podobné workshopy, kde se děti naučí rozpohybovat robota z lega, robotickou kočku nebo zmíněného ozobota, mohou školy ale i děti s rodiči navštívit ještě o víkendu a příští týden. V Česku se do CodeWeeku zapojilo asi 50 institucí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.