Prezident Miloš Zeman ve středu poprvé narazil při svých cestách po krajích na regionálního politika, který ho kritizoval − veřejně při setkání z očí do očí. Tímto politikem se stal hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD), který Zemana kritizoval kvůli jeho nedávnému výroku v Radě Evropy, že anexi Krymu Ruskem je třeba brát jako hotovou věc.

"Vážený pane prezidente, musím vám oznámit, že my odsuzujeme agresi, kdy ruská vojska okupují část Ukrajiny," prohlásil hejtman při setkání prezidenta s krajským zastupitelstvem. Hejtman následně Zemanovi připomněl, že samotné Česko má bolestné zkušenosti s okupací v roce 1968. "Stojí za to dát vzkaz Ukrajincům, kteří jsou stále ve válečné zóně a jejich rodiny s dětmi trpí válkou, že jsme s nimi solidární," řekl hejtman prezidentovi, který seděl v jeho bezprostřední blízkosti.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.