Vláda ve Španělsku se odhodlala k dosud bezprecedentnímu kroku. Převezme autonomii bohatého Katalánska, kde se tvoří pětina hrubého domácího produktu celé země.

Příští sobotu se na mimořádném zasedání sejde španělský kabinet, který rozhodne, jaké konkrétní kroky přijme a jak bude převzetí katalánské autonomie vypadat. Tamní list La Vanguardia s odkazem na zdroje ze španělské vlády napsal, že hlavním cílem Madridu je svolání předčasných regionálních voleb, které by měly otestovat náladu ve společnosti a sílu separatistických stran.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.