Řeckou vládu čekají perná jednání s věřiteli o tom, zda bude moci dále čerpat peníze ze třetího "záchranného balíku" v hodnotě 86 miliard eur, který zemi v červenci roku 2015 schválily Evropská unie a Mezinárodní měnový fond. Tým vyjednávající za věřitele přijel do Atén v pondělí 23. října, aby prověřil, nakolik hluboce zadlužená země plní své závazky zakotvené v dohodě o zmíněné pomoci.  

Jde již o třetí "revizi" od schválení třetí půjčky. Předpokládá se, že závěry nynější věřitelské mise, ve které jsou také zástupci Evropské centrální banky a Evropského stabilizačního mechanismu, budou známy nejpozději do konce letošního roku. Premiéru Alexisi Tsiprasovi usilujícímu ve volbách naplánovaných na říjen 2019 o znovuzvolení, velice záleží na tom, aby jeho vláda opět dospěla s věřiteli k nějakému kompromisu. Bude to napínavé, neboť zdroje, na které se odvolává ekonomický server ekathimerini.com, uvádějí, že Atény zatím splnily asi pětinu svých závazků týkajících se daňové a penzijní reformy, změn ve veřejné správě či politicky velice ožehavé privatizace.  

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.