Řidiči starších vozidel, která nejvíce znečišťují ovzduší města, musí od pondělí platit zvláštní poplatek za jízdu do centra Londýna. Za vjezd do určené oblasti ve všedních dnech mezi sedmou ranní a šestou večerní zaplatí řidiči vozidel vyrobených před rokem 2006 poplatek ve výši deset liber (cca 290 korun).

Již od roku 2003 všichni vlastníci vozidel, která projíždějí určenou oblastí Londýna, platí rovněž poplatek ve výši 11,50 libry za den. Oba poplatky se vztahují na stejnou oblast města a stejné časové rozpětí. Řidiči, kterých se nový poplatek týká, tak budou nově platit 21,50 libry za den. Město chce na tyto řidiče působit tak, aby k dopravě v centrální zóně Londýna využívali jiné, ekologičtější způsoby dopravy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.