Tým chirurgů v texaském Houstonu operoval plod dítěte, u kterého se vyvinula vada nazývaná spina bifida neboli rozštěp páteře.

Lékaři plod operovali uvnitř dělohy, kterou nejprve povytáhli z těla matky a následně ji vložili zpět. Podle listu New York Times jde o poměrně novou, experimentální metodu, o jejíž bezpečnosti mají někteří odborníci pochybnosti.

Operace plodu proběhla začátkem 25. týdne těhotenství. Plod v té době vážil přibližně 0,9 kilogramu.

Houstonští lékaři tuto metodu použili poprvé v roce 2014. Do letošního srpna provedli 28 takových operací. Žádný plod zatím v důsledku operace nezemřel. Jen v několika případech dítě po operaci potřebovalo drén a zdá se, že porody se díky operaci více blíží řádnému termínu než u starší metody. Operace postižení zcela neodstraní, ale snižuje jeho rozsah.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.