Němečtí poslanci v úterý poprvé od nedávných voleb zasedli ve Spolkovém sněmu, i za účasti více než 90 členů populistické strany Alternativa pro Německo (AfD), která ve volbách skončila třetí.

Patří mezi ně také Wilhelm von Gottberg, dlouholetý přední funkcionář svazu Němců odsunutých po druhé větové válce z Polska a z Československa.

Holokaust Židů je podle něj "mýtus".

AfD nejspíš bude tvrdě kritizovat ostatní politické strany. "Ukočírovat" debatu ve Spolkovém sněmu má jeho nový předseda Wolfgang Schäuble, donedávna ministr financí. Právě resort, který Schäuble ve vládě opouští, se stává jednou ze sporných otázek při debatách o vzniku nové německé vlády.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Strany, které jednají o vzniku nové německé vlády, mají odlišné požadavky na nové rozpočtové výdaje.
  • V součtu je to dohromady zhruba 100 miliard eur, a pokud by se uskutečnily všechny požadavky, německý rozpočet by se propadl do schodku.
  • Přes tyto spory je pravděpodobné, že se CDU/CSU, FDP a Zelení nakonec na vytvoření vlády dohodnou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.