Jen několik dní po vraždě investigativní novinářky Daphne Caruana Galiziové odletěl maltský premiér Joseph Muscat na konferenci o globálním občanství do Dubaje. Tam investorům představil maltský program výměny občanství za investice v zemi.

Novinářka jej před svou smrtí kritizovala mimo jiné právě za nabízení občanství výměnou za investice. Premiér program v minulosti označil za inovativní politický nástroj. "Maltě nejde o peníze z tohoto programu, zemi jde o přilákání těch správných lidí, toho správného talentu, a o vytvoření sítě kontaktů," uvedl v Dubaji.

 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.