Německý koncern Siemens plánuje zrušit v energetické divizi 3000 až 4000 pracovních míst. Hlavním důvodem je, že ve světě výrazně ochabuje poptávka po velkých plynových turbínách. Energetika se ubírá směrem k menším, decentralizovaným zdrojům, které toto zařízení nepotřebují.

Přestože centrála koncernu v bavorském Mnichově zatím nic konkrétního nerozhodla, odboráři minulý týden uspořádali protestní akce a chtějí jednat s vedením.

V článku se dále dozvíte

  • Koncern Siemens plánuje zrušit 3000-4000 míst v energetické divizi, neboť jí ubývají objednávky.
  • Odborářům se to nelíbí, ale současně si uvědomují, že zásah do tohoto byznysu je nutný.
  • Šéf Siemensu Joe Kaeser si slibuje velké úspory od digitalizace.
  • Ta má současně koncernu pomoci v boji s konkurencí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru