Asi šest set uprchlíků a žadatelů o azyl odmítá opustit australské detenční centrum na ostrově Manus v Papui-Nové Giuneji, uvedla Reuters. Bojí se útoků ze strany místních. Centrum přezdívané australské Guantánamo mělo být uzavřeno v úterý. I přesto, že místní úřady zastavily dodávky vody a elektřiny a jídlo do tábora dovezly naposledy v neděli, zůstaly uvnitř stovky lidí.

Papua-Nová Guinea otevřela detenční centrum na ostrově Manus v roce 2012 na základě dohody s Austrálií. Ta odmítá přijímat jakékoliv migranty, kteří se snaží do Austrálie dostat po moři, a posílá je do detenčních center na ostrovech Nauru a Manus v Tichomoří.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.