Venezuela chystá restrukturalizaci a refinancování svého zahraničního dluhu, oznámil tamní prezident Nicolás Maduro. Ten se v televizním projevu obrátil k obyvatelům Venezuely, kteří se potýkají s prohlubující hospodářskou krizí.

"Musíme čelit opravdové globální finanční šikaně," prohlásil prezident, který za viníka z velké části považuje USA. "Oni nás ale nezardousí, nikdy se americkému impériu nevzdáme," dodal. 

Prezident tak veřejně přiznal, že dluh je neudržitelný. Žádné další informace o možných nových podmínkách splácení ale neposkytl. Není tak jasné, jak ji hodlá uskutečnit. Nad záležitostí se tak vznášejí otazníky a znovu se objevily spekulace o možném bankrotu Venezuely.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.