Miliardový obchod polostátní energetické společnosti ČEZ se blíží do finále. Firma, která se od jara pokouší opustit problémový trh v Bulharsku, vstoupila do závěrečných jednání o prodeji svých aktiv jen s jedním zájemcem. Nejvyšší cenu údajně nabídla v Evropě prakticky neznámá indická společnost Future Energy.

ČEZ v Bulharsku prodává distribuční společnost, která dodává elektřinu zhruba třem milionům zákazníků. Navíc k ní přibalil menší solární elektrárnu Orešec na jihu země a stanici Bara na zplynování biomasy v Rodopech.

V článku se dále dozvíte

  • ČEZ se snaží odejít z bulharského trhu od letošního jara.
  • Vedou ho k tomu dlouhodobé spory s tamním regulátorem.
  • Všichni tři majitelé tamních distribučních společností vedou s bulharským státem mezinárodní arbitráž.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru