Největší tuzemský výrobce elektřiny ČEZ zveřejnil své výsledky za posledních tři čtvrtě roku. Ačkoliv se oproti loňskému roku skokově zvýšily ceny elektřiny z 20 na 38 eur za megawatthodinu, zvýšil ČEZ zisk především díky jednorázovým transakcím. Konkrétně výnos vzrostl o 13 procent na 19 miliard korun.

Generální ředitel Skupiny ČEZ Daniel Beneš rozebírá v rozhovoru pro HN nejen zveřejněné výsledky, ale také své představy o budoucnosti společnosti. Chce přirozeně zvyšovat zisk a nedrží se zrovna při zdi, v jeho vizi má firma do roku 2025 vydělávat přes 40 miliard korun. 

V článku se dále dozvíte

  • Polostátní ČEZ oznámil výsledky za první tři kvartály letošního roku.
  • Provozní zisk klesl, ale čistý zisk, který je důležitý pro dividendy, zůstává na 19 miliardách korun.
  • Po Novém roce se rozhodne, zda se firma bude dělit, i o tom, jak se postaví nové jaderné bloky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru